Choď na obsah Choď na menu
 


Pokyny Play off

3. 6. 2009

1. Kapitán mužstva najneskôr 10 minút pred oficiálnym začiatkom vypíše zápis o stretnutí.

 

2. Pred zápasom dodá domáce mužstvo 5 spôsobilých loptičiek časomeračovi.

 

3. Rozhodca je povinný začať zápas v čase oficiálneho začiatku. Pokiaľ v tomto čase nebude niektoré mužstvo pripravené riadne začať zápas, rozhodca to zaznačí do zápisu a stretnutie ukončí.

 

4. Za inzultáciu rozhodcu bude mužstvo vylúčené z ďalších zápasov play-off.

 

5. S rozhodcom diskutuje v polkruhu rozhodcu iba označený kapitán a to iba v prípade, že to rozhodca umožní. Za protesty iných hráčov udelí rozhodca 2 minútový trest, potom 10 minútový, prípadne trest do konca zápasu.

 

6. Po stretnutí play-off sa mužstvá odzdravia podaním rúk až po ukončení série.

 

7. V prípade remízy v zápasoch play-off nasleduje predĺženie 1 x 5 minút. Ak v ňom niektoré mužstvo strelí gól, stáva sa víťazom. Ak gól nepadne, nasledujú samostatné nájazdy po 5 hráčoch na oboch stranách. Ak v nich niektoré z mužstiev nestrelí väčší počet gólov, nasledujú samostatné nájazdy po 1 hráčovi na oboch stranách až do rozhodnutia, pričom sa na samostatných nájazdoch musia vystriedať všetci hráči mimo preukázateľne zranených.

 

8. Na stretnutie play-off nebude umožnené nastúpiť brankárovi, ktorý má dres rovnakej farby, ako je farba dresov súpera.

 

9. Počas 1. a 2.tretiny medzi 7. a 8. minútou pri najbližšom prerušení na pokyn rozhodcov bude umožnené brankárom odísť ku striedačke a občerstviť sa. V 3.tretine sa brankár môže ísť občerstviť ku striedačke počas zmeny strán, ktorá bude uskutočnená v každom zápase.

(Platí pri horúcom počasí po zvážení rozhodcu stretnutia.)

 

10. Mužstvo začína hrať 3.tretinu na tej strane, na ktorej ukončilo 2.tretinu.

 

11. Hráč nemôže nastúpiť na stretnutie bez kompletného zakrytia nôh.